Структура на руската фуражомелка

Структура на руската фуражомелка

Структура на руската фуражомелка. Основата на фуражомелката за животни е базирана за инсталиране на трошачката за фураж. Обикновено се използва заварена конструкция от стоманена плоча за поддържане и свързване на ротора на трошачката и други компоненти.

Основата на руската фуражомелка изисква добра твърдост, за да се постигне целта за намаляване на вибрациите, повишаване на надеждността и удължаване на експлоатационния живот. Долната част на основата на фуражомелката за храна за животни е отворът за изхвърляне на натрошени материали.

Структура на руската фуражомелка

Роторът е основната движеща се част на цялата мелница за фураж за животни. Тя се състои от главния вал, лагера, опората на лагера, плочата на рамката на чука, щифтовия вал, частта на чука и други части. Поради високата си скорост при движение е необходимо преди употреба. Изисква се да се извърши проверка на динамичния баланс.

Роторът е основният компонент на пулверизатора за фуражомелката и един от въртящите се трансмисионни компоненти. Той образува камера за пулверизиране със ситото за смилане на храна за животни, за да раздробява материалите и да ги пресява. Всяка част от ротора може да вибрира по време на работния процес на руската фуражомелка.

Роторният възел на фуражомелката и двигателят са свързани чрез съединител и се въртят с висока скорост. По време на въртенето на мелницата за фураж те се сблъскват с материала, за да го счупят.

Чук

Чукът за фуражомелката се износва поради високоскоростно въртене по време на работа, така че е един от износените детайли. Поради тази причина се изисква да има определена степен на твърдост, здравина и устойчивост на износване.

В допълнение, материалът, структурата и разположението на чука на фуражомелката оказват влияние върху ефективността на раздробяването на материала. Поради това обикновено се подлага на топлинна обработка преди употреба, за да се увеличи неговата здравина и устойчивост на износване.

В допълнение, разположението на чуковете също оказва влияние върху ефективността на дробилката за фураж за животни. Най-общо има 4 подредби, а именно симетрична подредба, спирална подредба, симетрична разпределена подредба и разместена подредба.

Сито

Ситото също е една от лесно износващите се части в пулверизатора за смилане на храна за животни, който може да контролира размера на частиците на пулверизирания продукт.

Парчетата от екрана на мелницата за храна за животни се фиксират върху корпуса на машината през прозореца за притискане на операционната врата, за да образуват затворена камера за раздробяване. След смачкване материалите ще бъдат пресети от отворите на ситото, за да отговорят на изискванията за смачкване.

Ролка

Долната част на операционната врата е оборудвана с ролка, която може да се премести на другата страна след отваряне. Ситото на руската фуражомелка се компресира чрез специален притискащ механизъм, който обикновено се отваря при смяна на чука или ситото.

Вход

Горната част на горния корпус има вход за подаване, долната част е свързана с основата, а двете страни на фуражомелката са оборудвани съответно със ситови плочи, а основата образува камера за раздробяване за раздробяване на материали.

Насочващ механизъм за подаване.

В зависимост от посоката на въртене на ротора на мелницата за фураж, материалът се насочва в камерата за раздробяване отдясно или отляво.

Размерът на частиците на материала след раздробяване се контролира от размера на отвора на ситото, т.е. отворът на ситото трябва да се определи според размера на частиците на раздробяване.

Структура на руската фуражомелка
Към началото